Par PRC

Pusaudžu resursu centrs (PRC) sniedz uz pierādījumiem balstītu, mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar dažādiem mentālās veselības riskiem un grūtībām. Katram pusaudzim un ģimenei ir savi, unikāli resursi. Mēs palīdzam tos atrast un stiprināt, sniedzot profesionālu, konfidenciālu un draudzīgu atbalstu brīdī, kad tas ir nepieciešams.

PRC ir pieci centri – Rīgā un Liepājā. Konsultācijas nodrošinām gan klātienē, gan attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom. PRC palīdzība jauniešiem un viņu ģimenēm ir pieejama bez maksas, pateicoties Labklājības ministrijas un Veselības ministrijas piešķirtajam finansējumam.

Rīgas PRC– Rīgas PRC komandā strādā 23 speciālisti – klīniskie psihologi, ārsti-bērnu psihiatri, ārsti-pusaudžu narkologi, uztura sociālais darbinieks, psihoterapeiti, sporta treneri, fizioterapeits, apzinātības un mākslas grupu vadītāji. PRC speciālistu konsultācijas, piesakoties iepriekš, var saņemt A.Čaka ielā, Volguntes iela 33 un Bērnu slimnīcas Vecāku mājā, kā arī attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom. Konsultācijas var pieteikt pa tālruni zvanot vai rakstot ziņu Whatsupp +371 29164747, vai rakstot e-pastu  info@pusaudzucentrs.lv .

Liepājas PRC– Liepājas PRC komandā strādā 6 speciālisti – psihologi, sociālais darbinieks, mentori un jaunatnes lietu speciālisti. Liepājas PRC speciālisti konsultē klātienē, Kuršu ielā 1, Liepāja, kā arī attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom, piesakot konsultāciju pa tālruni vai Whatsupp +37126623422 vai rakstot e- pastu liepaja@pusaudzucentrs.lv.

Valmieras PRC– Valmieras PRC komandā strādā trīs speciālisti – 2 klīniskie psihologi un 1 atbalsta persona. Valmieras PRC speciālisti konsultē klātienē, Beātes iela 62, Valmiera, kā arī attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom, piesakot konsultāciju pa tālruni vai Whatsupp +371 26433366, vai rakstot e-pastu valmiera@pusaudzucentrs.lv.

Ventspils PRC– Ventspils PRC komandā strādā divi speciālisti – klīniskie psihologi. Ventspils PRC speciālisti konsultē klātienē, Kuldīgas iela 27, Ventspils, kā arī attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom, piesakot konsultāciju pa tālruni vai Whatsupp +371 25458111, vai rakstot e-pastu ventspils@pusaudzucentrs.lv.

Daugavpils PRC– Daugavpils PRC komandā strādā trīs speciālisti – 2 klīniskie psihologi un 1 atbalsta persona. Daugavpils PRC speciālisti konsultē klātienē, Rīgas iela 75, Daugavpils, kā arī attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom, piesakot konsultāciju pa tālruni vai Whatsupp +371 25635533, vai rakstot e-pastu daugavpils@pusaudzucentrs.lv.

Mūsu klienti ir vecumā no 10-18 gadiem, un visbiežāk viņiem grūtības sagādā emocionāli sarežģījumi, uzvedības problēmas, pārmērīga datora vai mobilo telefonu lietošana, apgrūtināta saskarsme ar vienaudžiem vai vecākiem.

Centrā īstenotās atbalsta programmas ir izveidojuši Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti sadarbībā ar starptautiskiem partneriem no Lielbritānijas un Austrālijas. Starp mūsu speciālistiem ir gan pusaudžu psihologi, psihoterapeiti un mediķi, gan sporta treneri un fizioterapeiti.

Centrs darbojas pēc sabiedrībā balstīta palīdzības principa – tā galvenais princips ir nevis sodīt vai ievietot slēgta tipa iestādēs, bet palīdzēt pusaudža konkrētajā dzīves situācijā novērst riskus un realizēt savu potenciālu.

Savā darbā mēs vadāmies pēc pieciem pamatprincipiem:

Pakalpojumi ir pusaudžiem draudzīgi un piemēroti
Metodes ir pierādījumos balstītas
Ievērojam risku samazināšanas pieeju
Strādājam kā multidisciplināra komanda
Iesaistām visos procesos pusaudzi un ģimeni
Mūsu pakalpojumi ir pieejami bez maksas. Tos var saņemt brīvprātīgi un konfidenciāli.

Kontakti

Rīgas filiāle: +37129164747, info@pusaudzucentrs.lv

Liepājas filiāle: +37126623422, liepaja@pusaudzucentrs.lv

Ventspils filiāle: +37125458111
ventspils@pusaudzucentrs.lv

Valmieras filiāle: +37126433366
valmiera@pusaudzucentrs.lv

Daugavpils filiāle: +37125635533
daugavpilds@pusaudzucentrs.lv

PRC konsultatīvais tālrunis (visa Latvija): +37125737363 (Darba dienās: 12:00 - 16:00)