Par PRC

Pusaudžu resursu centrs ir pierādījumos balstīta, mūsdienīga pieeja pusaudžu garīgās veselības profilaksei un dažādu atkarību novēršanai.

PRC sniedz mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar atkarību un garīgās veselības riskiem. Šobrīd mums ir divi pieņemšanas punkti – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku mājā un PRC konsultāciju kabinetā Elizabetes ielā. Konsultācijas nodrošinām arī attālināti, izmantojot Skype. Tāpat arī strādājam ar pusaudžiem viņu apkaimēs, sporta zālēs un piedāvājam nodarbības pie saviem sadarbības partneriem.

Mūsu klienti ir vecumā no 10-18 gadiem, un visbiežāk viņiem grūtības sagādā pārmērīga datora vai mobilo telefonu lietošana, uzvedības problēmas, emocionāli sarežģījumi, apgrūtināta saskarsme ar vienaudžiem vai vecākiem un apreibināšanās vienaudžu kompānijās.

Centra programmu ir izveidojuši Bērnu universitātes klīniskās slimnīcas speciālisti sadarbībā ar starptautiskiem partneriem no Lielbritānijas un Austrālijas. Starp mūsu speciālistiem ir gan pusaudžu psihologi, psihoterapeiti un mediķi, gan sporta treneri un fizioterapeiti.

Centrs darbojas pēc sabiedrībā balstīta palīdzības principa – tā galvenais princips ir nevis sodīt vai ievietot slēgta tipa iestādēs, bet palīdzēt pusaudža konkrētajā dzīves situācijā novērst riskus un realizēt savu potenciālu.

Savā darbā mēs vadāmies pēc pieciem pamatprincipiem:

Pakalpojumi ir pusaudžiem draudzīgi un piemēroti
Metodes ir pierādījumos balstītas
Ievērojam risku samazināšanas pieeju
Strādājam kā multidisciplināra komanda
Iesaistām visos procesos pusaudzi un ģimeni
Mūsu pakalpojumi ir pieejami bez maksas. Tos var saņemt brīvprātīgi un konfidenciāli.