Par PRC

Pusaudžu resursu centrs (PRC) ir pierādījumos balstīta, mūsdienīga pieeja pusaudžu garīgās veselības profilaksei un dažādu atkarību novēršanai, kuru ir izveidojis Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar nozares speciālistiem Latvijā un ārvalstīs. PRC sniedz mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar atkarību un garīgās veselības riskiem.

Šobrīd PRC ir divi centri – Rīgā un Liepājā. Konsultācijas nodrošinām arī attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom. PRC palīdzība jauniešiem ir pieejama bezmaksas, pateicoties Labklājības ministrijas un Nacionālā Veselības dienesta piešķirtajam finansējumam.

Rīgas PRC– Pusaudžu resursu centrs Rīgā darbu uzsāka 2018.gada aprīlī, sniedzot atbalstu jauniešiem ar atkarību risku, kā arī ar depresiju un pašnāvības risku. Rīgas PRC komandā strādā 17 speciālisti – klīniskie psihologi, ārsti-psihiatri, ārsts-narkologs, sociālais darbinieks, psihoterapeiti, sporta treneri, fizioterapeits, apzinātības un mākslas grupu vadītāji. PRC speciālistu konsultācijas, piesakoties iepriekš, var saņemt A.Čaka ielā, Elizabetes ielā  un Bērnu slimnīcas Vecāku mājā, kā arī attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom. Konsultācijas var  pieteikt pa tālruni zvanot vai rakstot ziņu Whatsupp +371 29164747, vai rakstot e-pastu  info@pusaudzim.lv .

Liepājas PRC– Pusaudžu resursu centrs Liepājā tika atvērts 2019.gada jūnijā, uzsākot programmu jauniešiem ar atkarības risku. PRC komandā strādā 5 speciālisti – psihologi, sociālais darbinieks, mentori un jaunatnes lietu speciālisti. Liepājas PRC speciālisti konsultē klātienē, Kuršu ielā 1, Liepāja, kā arī attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom, piesakot konsultāciju pa tālruni vai Whatsupp  +37126623422 vai rakstot e- pastu liepaja@pusaudzim.lv.

Mūsu klienti ir vecumā no 10-18 gadiem, un visbiežāk viņiem grūtības sagādā pārmērīga datora vai mobilo telefonu lietošana, uzvedības problēmas, emocionāli sarežģījumi, apgrūtināta saskarsme ar vienaudžiem vai vecākiem un apreibināšanās vienaudžu kompānijās.

Centra programmu ir izveidojuši Bērnu universitātes klīniskās slimnīcas speciālisti sadarbībā ar starptautiskiem partneriem no Lielbritānijas un Austrālijas. Starp mūsu speciālistiem ir gan pusaudžu psihologi, psihoterapeiti un mediķi, gan sporta treneri un fizioterapeiti.

Centrs darbojas pēc sabiedrībā balstīta palīdzības principa – tā galvenais princips ir nevis sodīt vai ievietot slēgta tipa iestādēs, bet palīdzēt pusaudža konkrētajā dzīves situācijā novērst riskus un realizēt savu potenciālu.

Savā darbā mēs vadāmies pēc pieciem pamatprincipiem:

Pakalpojumi ir pusaudžiem draudzīgi un piemēroti
Metodes ir pierādījumos balstītas
Ievērojam risku samazināšanas pieeju
Strādājam kā multidisciplināra komanda
Iesaistām visos procesos pusaudzi un ģimeni
Mūsu pakalpojumi ir pieejami bez maksas. Tos var saņemt brīvprātīgi un konfidenciāli.